Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    31 maja 2015, niedziela  Rynek w Jaworznie

Dzień Dziecka na Rynku

Z okazji międzynarodowego święta wszystkich dzieci Rynek w Jaworznie zamienił się w największy w mieście, pełen atrakcji plac zabaw.

Dzień Dziecka na Rynku

Fantastyczna, słoneczna pogoda przyciągnęła w niedzielne popołudnie do centrum Jaworzna prawdziwe tłumy mieszkańców wraz z pociechami. Już od 13.00 na płycie rynku na maluchy czekała moc atrakcji. Kusiły stoliki z rozłożonymi grami familijnymi i klasycznymi szachami. Tuż obok modelowano szalone fryzury i kolorowe makijaże. Każdy chętny mały naukowiec mógł wykonać serię wyjątkowych eksperymentów. Przyszli sławni muzycy mogli sprawdzić swoje umiejętności grając między innymi na perkusji. Nie brakowało miejsc, w których można było lepić konstrukcje z masy plastycznej, malować farbami wielkie obrazy, rysować, gipsować, kleić... W tłumie dzieciaków krążyły postaci z bajek, rozdając słodycze, balony i pozując do wspólnych zdjęć. Była nawet drużyna prawdziwych rycerzy!

ZOBACZ PLAKAT

Nie zabrakło pokazów ratownictwa w wykonaniu Straży Pożarnej, pokazu skuteczności policyjnych psów. Każdy chętny maluch mógł wskoczyć za kierownicę radiowozu i wozu strażackiego. Na rynku tańczono, bawiono się kolorowymi chustami i łapano olbrzymie bańki mydlane. Na niewielkiej scenie odbywały się konkursy - śpiewano, tańczono i bawiono się w najlepsze.

Nasze kolorowe stanowisko przyciągało tłumy przede wszystkim najmniejszych mieszkańców naszego miasta. Malowaliśmy uśmiechnięte twarze maluchów, na specjalnym dywanie układaliśmy puzzle, małe stoliki i krzesełka oblegane były przez miłośników kolorowania. Rozdawaliśmy wielkie, kolorowe kartony z bohaterami popularnych bajek. I rozmawialiśmy.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i fantastyczną atmosferę. Nie jesteśmy w stanie policzyć, ile wymalowaliśmy buziek, ale najprawdopodobniej pobiliśmy wszystkie rekordy :)

Imprezę organizowało Stowarzyszenie "Jaworzno Moje Miasto" wraz z całą plejadą współorganizatorów i sponsorów. Szczegóły znajdują się na plakacie powyżej.

Zdjęcia z tej galerii można zamówić! Zaznacz białe kółko w górnym prawym rogu każdego wybranego zdjęcia, a potem kliknij przycisk [Zamów zaznaczone zdjecia] pod galerią. Szczegóły i wszystkie opcje (format zdjęć, ilość) ustawisz w następnym kroku.
Więcej informacji »
ZOBACZ WIĘCEJ [jeszcze: 71 zdjęć]       ZAMÓW zaznaczone ZDJĘCIA »

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.