Właśnie startują...

O naszych zdjęciach i ich zamawianiu

~ informacje i poradnik ~

Informacje ogólne

 1. W odpowiedzi na Państwa usilne prośby, uruchamiamy możliwość zamawiania odbitek zdjęć z galerii żłobkowych.
 2. Nie wszystkie galerie będą miały taką opcję, bo...
 3. ...proces przygotowania zdjęć do wywołania różni się od przygotowywania ich na potrzeby publikacji na stronie internetowej. Aby zagwarantować Państwu odpowiednią jakość, każde zdjęcie poddajemy starannej obróbce w programach graficznych (Adobe Photoshop CC 2014 / Adobe Lightroom). Ingerencja dotyczy zwykle poprawy kontrastu / ostrości / światła i - bo używamy obiektywów o stałej ogniskowej - odpowiedniego kadrowania zdjęcia.
 4. Tak przygotowane pliki trafiają do wybranego przez nas laboratorium fotograficznego. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu ich odpowiednią jakość.
 5. Odbitki cyfrowe wywołujemy na profesjonalnym papierze Kodak Professional, na jednej z najnowocześniejszych maszyn w kraju, pozwalającej naświetlać z dużą gęstością, w jakości HD.
 6. Warto zauważyć, że zdjęcia w galeriach to zwykle zdjęcia typowo reportażowe - mimo stosowania jasnych obiektywów i wysokiej jakości sprzętu fotograficznego często są poruszone, czasem nieostre. Stawiamy na emocje, kolory, radość i uśmiech - perfekcjonizm fotograficzny i ostrość jak żyleta ma dla nas drugorzędne znaczenie.
 7. Za zdjęcia zapłacisz i odbierzesz je u nas.
 8. Wywoływane zdjęcia NIE ZAWIERAJĄ żadnych znaków wodnych, ozdobników, logotypów, listków czy domków znanych z naszych grafik.
 9. Autor zdjęć zajmuje się, mniej lub bardziej profesjonalnie, fotografią od ponad dziesięciu lat. Pracował między innymi z FotoKowalski.pl jako fotograf ślubny, na własną rękę fotografował śluby, dzieciaki w przedszkolach i maluchy w jedynym ówczesnym jaworznickim żłobku. Zajmuje się głównie fotografią reportażową i fotografią dzieci.

Zasady i bezpieczeństwo

 1. Stworzyliśmy specjalny podsystem zamówień, zintegrowany ze stroną internetową MalutkieMisie.pl.
 2. Wybierasz zdjęcia, określasz ich opcje, zamawiasz. To takie proste!
 3. To jednak dopiero początek. Zaakceptujemy tylko te zamówienia, które będą pochodzić od "naszych" rodziców, czyli tych z was, których dziecko uczęszcza do naszego żłobka / klubiku / na zajęcia dodatkowe. Taki system uniemożliwi zamawianie zdjęć osobom postronnym.
 4. Po złożeniu zamówienia otrzymasz maila z indywidualnym, niepowtarzalnym linkiem do szczegółów zamówienia. Tylko Ty, my i osoby, którym tego linka udostępnisz, będą miały wgląd do zdjęć, które zamówiłeś.

Gdzie są zdjęcia i jak je zamówić?

 1. Zdjęcia publikujemy w galeriach powiązanych z wydarzeniem, którego dotyczą.
 2. Wybierasz interesujące Cię wydarzenie (np. I Karnawałowy Bal Przebierańców) z podstrony Aktualności. Po prawej stronie znajduje się galeria ze zdjęciami. Jeśli zdjęcia można wywołać, zobaczysz u góry stosowny komunikat:
   
  Zdjęcia z tej galerii można zamówić! Zaznacz białe kółko w górnym prawym rogu każdego wybranego zdjęcia, a potem kliknij przycisk [Zamów zaznaczone zdjecia] pod galerią. Szczegóły i wszystkie opcje (format zdjęć, ilość) ustawisz w następnym kroku.
  ...a w prawym górnym rogu każdej miniaturki zdjęcia pojawi się pusty, okrągły checkbox - o, taki:
 3. Klikasz checkbox na wybranym zdjęciu - pole się zaznacza, o tak:

  Pamiętaj, że - tak jak dotychczas - każde z wybranych zdjeć możesz powiększyć.
 4. Skończyłeś? Wciśnij . Zostaniesz przeniesiony do formularza zamówienia.

Formularz zamówienia

 1. Formularz zamawiania zdjęć składa się z dwóch części.
 2. Pierwsza z nich pozwala wybrać opcje każdego zdjęcia - format, papier, ilość odbitek i inne.
 3. W drugiej zostawisz nam swoje podstawowe dane. Musimy wiedzieć, dla kogo przeznaczone jest zamówienie :)
 4. W sekcji dotyczącej zdjęć, u samej góry, znajdziesz belkę, która umożliwia ustawienie opcji dla wszystkich wybranych przez Ciebie zdjęć. To najfajniejszy i najszybszy sposób ustalenia szczegółów zamówienia.
 5. Opcja: FORMAT ZDJĘCIA pozwala określić rozmiar odbitki. Warto zauważyć, że nie wszystkie oferowane przez nas formaty zachowują oryginalne proporcje zdjęcia, np. dla formatu 15x21 nastąpi automatyczne dopasowanie i lekkie obcięcie kadru źródłowego.
 6. Opcja: PAPIER pozwala wybrać między dwoma rodzajami papieru: klasycznym błyskiem lub jedwabistym matem. Nam osobiście bardziej podobają się zdjęcia wywoływane na papierze matowym.
 7. Opcja: RAMKA pozwala zdecydować, czy dookoła odbitki ma się pojawić niewielka, biała ramka, szerokości około pół centymetra. Dodaliśmy tę opcję, bo zdjęcia z ramką podobają nam się bardziej, niż bez niej :)
 8. Opcja: ILOŚĆ ODBITEK... nie, tego nie trzeba tłumaczyć :)
 9. ... za to na pewno warto wspomnieć o przycisku . Za jego pomocą sklonujesz wybraną fotografię. Wszystko po to, abyś mógł zamówić to samo zdjęcie z różnymi opcjami, np. w różnym formacie. Uznaliśmy, że taka możliwość może być bardzo przydatna.
 10. Przycisk: . Hmmm, każdy ma prawo się rozmyślić :)
 11. Dolna część formularza przeznaczona jest na informacje o zamawiającym. Szczególną uwagę zwróć na poprawne wpisanie adresu e-mail - to na ten adres wyślemy potwierdzenie złożenia zamówienia.
 12. Pole UWAGI jest do Twojej dyspozycji.
 13. Wszystko gotowe? Kliknij i zaczekaj chwilę na maila z potwierdzeniem. To wszystko!

Status zamówienia

 1. Zerknij do swojej skrzynki mailowej: znajdziesz tam krótką wiadomość z tematem MalutkieMisie.pl | ZDJĘCIA: zamówienie. W treści będzie znajdował się link do złożonego zamówienia. Kliknij go. Zostaniesz przeniesiony na podstronę zawierającą szczegółowe informacje o złożonym przez Ciebie zamówieniu.
 2. U samej góry znajdziesz status zamówienia. Może on przyjmować jedną z trzech wartości:
  - NOWE - PRZYJĘTE : Twoje zamówienie do nas dotarło i będziemy je przygotowywać do wywołania.
  - W TRAKCIE REALIZACJI : Twoje zamówienie zostało wysłane do fotolabu - czekamy na dostarczenie gotowych zdjęć do klubiku.
  - ZREALIZOWANE [gotowe do odbioru lub odebrane] : zamówienie czeka u nas na odbiór lub już zostało odebrane :)

Cennik odbitek

Poniższe ceny dotyczą galerii standardowych. W niektórych przypadkach (zdjęcia studyjne, wyjątkowe reportaże) ceny odbitek mogą się różnić od podanych niżej. Aktualne ceny prezentowane są każdorazowo w formularzu zamówienia wybranych zdjęć.

format zdjęcia cena odbitki
9x13 cm1.5 zł.
10x15 cm2 zł.
15x21 cm3.5 zł.
15x23 cm3.5 zł.
20x30 cm8 zł.
 

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.