Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    03 października 2015, sobota  Żłobek Malutkie Misie

Dzień Pieczonego Ziemniaka

...czyli powitanie Jesieni w "Malutkich Misiach"

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jesienna sala zabaw

"Pani Jesień, Pani Jesień
kolorowe liście niesie,
Kosz kasztanów, jarzębinę -
z tego Pani Jesień słynie.
Pani Jesień, Pani Jesień
wielką dynię z sobą niesie,
Kosz ziemniaków i marchewki,
pomidory i brukselki
Pani Jesień, Pani Jesień,
wiatr i deszczyk z sobą niesie
Ale my się nie boimy - i z Jesienią się bawimy...
 
Śmieje się Jesień, z liśćmi tańcuje,
Kosz niespodzianek dla nas szykuje..."

  Pierwsza sobota października...

...była niezwykła pod wieloma względami. W wyjątkowo słoneczne popołudnie mieliśmy niecodzienną przyjemność spotkać się w naszym misiowym gronie. Razem z maluchami, które na co dzień uczęszczają do naszego żłobka, na sali zabaw pojawili się ich rodzice i bliscy. Okazją do wspólnej zabawy było powitanie jesieni. Dla niektórych małych misiów było to pierwsze takie wspólne spotkanie: po bezstresowo przebytym wrześniowym okresie aklimatyzacyjnym wszystkim należała się nagroda :)

Uśmiechnięta Pani Jesień zawitała w nasze progi niosąc kosz pełen jesiennych niespodzianek. W koszu - oprócz jesiennych liści, sezonowych owoców i warzyw, pięknych wrzosów, kasztanów i jarzębiny - nasz wyjątkowy gość przyniósł jesienną, słoneczną atmosferę. Wszystkich naszych gości - bez wyjątku dużych i małych - zaprosiliśmy do wspólnych zabaw ruchowo - tanecznych. Raźnie tuptaliśmy wraz ze zmartwionym muchomorkiem, zatańczyliśmy jesiennego menueta, z jabłuszkiem i gruszką potańczyliśmy w kółeczku. Przy tamburynie wyklaskaliśmy deszczową piosenkę. Podczas zajęć rytmicznych ze wstążkami rozruszaliśmy ręce i nogi - taka rozgrzewka przydała się już chwilę później, gdy wyruszyliśmy na spacer po osiedlu z Panią Jesienią w roli przewodnika.

Po powrocie ze spaceru maluszki wraz z rodzicami przygotowały piękne jesienne drzewa. A na głodne brzuszki czekał ciepły żurek oraz pieczone ziemniaki.

Trzy godziny minęły w oka mgnieniu.

Za wspólną zabawę dziękujemy przede wszystkim Wam, kochani rodzice. Dziękujemy, że odważyliście się odnaleźć w sobie dziecko i że pozwoliliście się sobie bawić się z nami - jak dzieci właśnie. Dziękujemy za wszystkie serdeczności i miłe słowa i mamy nadzieję, że na kolejną okazję do spotkania nie będzie trzeba długo czekać :)

Zdjęcia z tej galerii można zamówić! Zaznacz białe kółko w górnym prawym rogu każdego wybranego zdjęcia, a potem kliknij przycisk [Zamów zaznaczone zdjecia] pod galerią. Szczegóły i wszystkie opcje (format zdjęć, ilość) ustawisz w następnym kroku.
Więcej informacji »
ZOBACZ WIĘCEJ [jeszcze: 152 zdjęć]       ZAMÓW zaznaczone ZDJĘCIA »

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.