Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    10 stycznia 2016, niedziela  Biblioteka w Jaworznie

24 Finał WOŚP w Jaworznie

Już od ponad dwudziestu lat początek stycznia w Polsce wszystkim ludziom o dobrych sercach kojarzy się z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

24 Finał WOŚP w Jaworznie

WOŚP w "Malutkich Misiach"

Co roku jeden zimowy dzień zamienia się w prawdziwe święto pomagania – na ulicach pojawiają się wolontariusze z puszkami, rozdający charakterystyczne czerwone serduszka , we wszystkich miastach organizowane są koncerty i imprezy towarzyszące. Z prawdziwą radością przyjęliśmy zaproszenie organizatorów – jaworznickiego Sztabu WOŚP - i w niedzielne popołudnie spotkaliśmy się z Wami na Rynku oraz tuż obok - w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

ZOBACZ Misie grające z WOŚP :)

ZOBACZ PLAKAT

"Malutkie Misie grają z orkiestrą" - video © CTV Jaworzno

WOŚP na Rynku

Bibliotekę przechwyciliśmy już w sobotnie popołudnie – na parterze pojawił się nasz dywan, stoliki, krzesełka, kartonowy domek i akcesoria plastyczne. Na Rynku pojawiliśmy się w niedzielę, o 13.oo, razem z rozśpiewanymi dziewczynami z Fabryki Talentów. Na WOŚP-owej scenie poprowadziliśmy półgodzinny blok zabaw dla dzieciaków i rodziców. Jeśli sądzicie, że przeszkadzała nam mgła i deszczowa pogoda – jesteście w błędzie :). Na Rynku pojawiło się może niewielu ludzi, ale ci, którzy przyszli, ochoczo uczestniczyli we wspólnych śpiewach i pląsach.

Zobacz film na YouTube »

WOŚP w Bibliotece

Równocześnie w bibliotece nasza ekipa zajęła się Waszymi pociechami. Przygotowaliśmy:

  • malowanie buziek dla wszystkich chętnych: małych i dużych,
  • kącik kreatywny: kolorowanki, wyklejanki, playmais, ciastolina, zajęcia plastyczne z animatorem,
  • kącik zabaw: puzzle xxl, gry i zabawy muzyczne,
  • kolorowe balony.

Odwiedziło nas mnóstwo dzieciaków z rodzicami. Pomalowaliśmy mnóstwo buziek. Wykonaliśmy dziesiątki prac plastycznych. Pomalowaliśmy kartonowy domek. Rozdaliśmy mnóstwo balonów. Tańczyliśmy, układaliśmy puzzle. Jednym zdaniem: działo się! :)

Dziękujemy za fantastyczną zabawę w Bibliotece i na Rynku!
 
Dziękujemy fantastycznym dziewczynom z Fabryki Talentów ❤ za pomoc na scenie, dziękujemy Marcie, Krysi oraz mamie Szymusia ❤ za ogromną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia i opiekę nad dziećmi, które uczestniczyły w zabawie. Dziękujemy wszystkim "naszym" rodzicom ❤, którzy przybyli z dzieciaczkami, aby wesprzeć zarówno nas, jak i WOŚP. Zobaczyć Was machających wśród ludzi pod sceną: bezcenne!
 
Było fantastycznie. Siema! .

PS. W tym roku Orkiestra zbierała pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Pomagamy więc zarówno najmłodszym, jak i tym najstarszym.

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.