Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    31 października 2014, piątek  Żłobek Malutkie Misie

Święto Dyni 2014

W ostatni dzień października w naszym żłobku królował kolor pomarańczowy. Pomarańczowe dekoracje, pomarańczowe stroje dzieciaków, pomarańczowe dynie. Nie mogło być inaczej w Święto Dyni.

Święto Dyni 2014

31 października to dzień coraz częściej kojarzony z amerykańskim świętem Halloween. Postanowiliśmy wykorzystać jego elementy i - zamiast straszyć - strrrraaaasznie dobrze się bawić.

Pomarańczowe balony, bibułowe tasiemki, papierowe dynie i uśmiechnięte pajączki posłużyły do dekoracji sali. W roli sympatycznych czarownic wystąpiły żłobkowe ciocie. Maluchy zostały ubrane w pomarańczowe stroje, dziewczynki pomarańczowe spódniczki i opaski z dynią, a chłopcy - eleganckie muszki dyniowe. Na stołach pojawiły się oczywiście dynie - prawdziwe oraz papierowe. Dzieciaki wykonywały dyniowe prace plastyczne, malowały dynie własnymi rączkami, oglądały książeczki o sympatycznych duszkach, stworkach i potworkach. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych tańców, zabaw ruchowych, piosenek... Ciocie czarownice częstowały maluchy pomarańczową galaretką oraz łakociami. Dzielne dzieciaki nie wystraszyły się nawet małych, czarnych pajączków, które pojawiły się na ścianach. Nie mogło być inaczej - pajączki uśmiechały się od ucha do ucha.

Dziękujemy serdecznie Cioci Ani (MyDay.pl) za wspólną zabawę i przygotowanie wielu dyniowych atrakcji. Dziękujemy rodzicom naszych Malutkich Misiów, którzy w pocie czoła przeszukiwali garderoby maluszków, aby w tym wyjątkowym dniu zachować dress code obowiązujący na naszej imprezie. Kolor pomarańczowy był obowiązkowy!

Zabawa była wyśmienicie pomarańczowa. Dziękujemy!

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.