Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    08 marca 2016, wtorek  Żłobek Malutkie Misie

Pierwsza pomoc u dzieci

Jedyne szkolenie, podczas którego marzyliśmy, aby zdobyta wiedza nigdy nie musiała się przydać...

Pierwsza pomoc u dzieci

Bezpieczeństwo dzieci oddawanych pod naszą opiekę zawsze było i jest dla nas priorytetem. Warto wiedzieć, jak radzić sobie w nietypowych sytuacjach – dlatego podnoszenie kwalifikacji opiekunek, pracujących w naszej placówce, w zakresie niesienia pierwszej pomocy traktujemy wyjątkowo poważnie. 8 marca postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i - zamiast tradycyjnego kwiatuszka - zaprosiliśmy nasze Panie na wyjątkowe szkolenie.

Ratownicy medyczni - specjaliści z Meducate - zjawili się w „Malutkich Misiach” z ogromnymi torbami ze sprzętem szkoleniowym. Do naszej dyspozycji były trzy fantomy (maluch, dziecko, dorosły), defibrylator, torba medyczna. Uczyliśmy się wykonywać sztuczne oddychanie i masaż serca, korzystać z AED, układać poszkodowanych w pozycji bezpiecznej, pomagać przy urazach, oparzeniach, krwotokach, zadławieniach….

Szkolenie, opierające się na wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji koncentrowało się wokół udzielania pierwszej pomocy dzieciom w wieku od 0 do 10 lat. Jego główną zaletą były ćwiczenia praktyczne na manekinach.

Spotkanie było wyjątkowo ciekawe i pozwoliło nam ugruntować posiadaną wiedzę. Cztery godziny minęły błyskawicznie.

Pamiętajmy: warto wiedzieć, jak pomagać, aby móc pomagać tym, których kochamy i którymi się opiekujemy. Jedyne, co możemy zrobić źle, to nie zrobić nic.

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.