Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    19 marca 2016, sobota  Żłobek Malutkie Misie

Kreatywne Soboty: Powitanie Wiosny

Plan był taki: kulturalnie acz definitywnie pożegnać Zimę. A zaraz potem powitać Panią Wiosnę.

Kreatywne Soboty: Powitanie Wiosny

Wnętrza i dekoracje

Zanim opowiemy i pokażemy, jak się bawiliśmy, chcemy zaprosić Was do naszego wiosennego żłobka. Jak się zaraz przekonacie, w środku zalęgły się motyle, biedronka, zadomowiły się kurczaki, a nawet jedna żaba! Na ścianach pojawiły się kolorowe pisanki, kwiaty i pompony. Na ścianie łączącej sale wyrosło nowe, fantastyczne, czwarte już drzewo, na którym zadomowiły się sowy (dzięki, Kiniu!). Wiosnne ozdoby własnoręcznie przygotowały, wycinały i malowały nasze wyjątkowo uzdolnione ciocie :)
Witajcie w naszych wiosennych progach!

ZOBACZ PLAKAT CYKLU ZAJĘĆ

Powitanie Wiosny

Nadchodzącą wiosnę przywołuje się tradycyjnym, słowiańskim obrzędem, w czasie którego topi się lub pali niejaką Marzannę. My natomiast, wyznając zasadę STOP PRZEMOCY, wraz z naszymi gośćmi pożegnaliśmy Zimę tanecznie, do utworu "Hej, biały walczyk". Aby mieć pewność, że Zima faktycznie odejdzie, wspólnie zapakowaliśmy wszystkie zimowe czapki, szaliki, rękawiczki i zimowe dodatki do wielkiego kufra - aby do grudnia nie były potrzebne.

Nadeszła pora powitać 🌼 Panią Wiosnę 🌼. Wystrojona, z motylami we włosach, raźno wkroczyła do „Malutkich Misiów” z wiosennym bukietem i koszyczkiem pełnym kwiatów. Szybko okazało się, że Pani Wiosna potrzebuje pomocy maluszków: na jej sukni nie zdążyły jeszcze zakwitnąć kwiaty… Dzieciaki mogły, według własnego uznania, przyozdobić spódnicę Pani Wiośnie, przyczepiając i przyklejając do niej papierowe kwiatki. Niecodzienny pomysł spodobał się bardzo i w mgnieniu oka spódnica zakwitła.

Podczas warsztatów plastycznych powstały przepiękne przebiśniegi oraz kartki wielkanocne, a wspólny taniec z Panią Wiosną zakończył pierwszą część spotkania.

Po przerwie kawowej i małym co-nieco dla maluszków (ciociu Marto, dziękujemy za przepyszne motylkowe ciasteczka!), przyszedł czas na zabawę kreatywną według pomysłu dzieci.

Zdjęcia z tej galerii można zamówić! Zaznacz białe kółko w górnym prawym rogu każdego wybranego zdjęcia, a potem kliknij przycisk [Zamów zaznaczone zdjecia] pod galerią. Szczegóły i wszystkie opcje (format zdjęć, ilość) ustawisz w następnym kroku.
Więcej informacji »
ZOBACZ WIĘCEJ [jeszcze: 58 zdjęć]       ZAMÓW zaznaczone ZDJĘCIA »

Bawiliśmy się w iście rodzinnej atmosferze - bardzo serdecznie wszystkim przybyłym za to dziękujemy . Pozdrawiamy wszystkich nieobecnych, których dopadły podstępne wirusy - wracajcie do zdrowia! Kolejne spotkanie już 9 kwietnia - zapraszamy!

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.