Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    27 września 2014, sobota  Osiedle Gigant

Piknik Rodzinny Powitanie Jesieni

W ostanią sobotę września centrum osiedla Gigant zamieniło się w gigantyczny plac zabaw pełen atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Nawet pogoda dostosowała się do godzin, w jakich zaplanowaliśmy imprezę!

Piknik Rodzinny Powitanie Jesieni

Rodzinny piknik "Powitanie Jesieni", który zorganizowaliśmy na os. Gigant, przyciągnął prawdziwe tłumy mieszkańców. Na wszystkich chętnych - a szczególnie na dzieci - czekały liczne atrakcje.

ZOBACZ PLAKAT »

Imprezę prowadził niezastąpiony DJ Martin, który nie tylko odpowiadał za muzykę, ale i czarował swoim głosem. Na placu zabaw stanowisko rozłożył klub "Gigancik" - były wielkie bańki mydlane, liczne konkursy i zabawy dla starszych dzieci i dorosłych (między innymi konkurs na najdłuższą obierkę :) ). Przy piaskownicy pojawiła się również Myszka Mickey i Spider-man (dzięki fantastycznym ludziom z MyDay.pl). Tuż obok żłobka swoje stoliki rozłożył Morigal.pl, na stolikach zaś pojawił się spory wybór gier bez prądu. Zwycięzcy pojedynków w nagrodę otrzymywali oczywiście pudełka z grami. Dzięki firmie Artcom i niezastąpionemu Sebie dzieciaki mogły rozegrać prawdziwe mistrzostwa w Xboxową piłkę nożną (najnowsza FIFA 2015) - zwycięzca otrzymał urządzenie wielofunkcyjne HP. Corallia czarowała jesiennymi wrzosami i ręcznie wykonaną, przepiękną biżuterią. Przepyszne ziemniaki pieczone, naleśniki dla dzieciaków, kanapki dostarczyła współpracująca z nami na co dzień firma cateringowa IWONA. Nie zabrakło również waty cukrowej - obleganego nie tylko przez dzieciaki Piotra musieliśmy wspomagać dodatkowymi kilogramami cukru i patyczków. Na Gigancie pojawiła się również Fryzolandia: każdy chętny mógł oddać swoje włosy w magiczne ręce pani Darii, która na głowach dzieciaków wyczarowywała niesamowite fryzury...

A my? My jak zwykle rozłożyliśmy nasz przenośny mini żłobek i zadbaliśmy o atrakcje dla maluszków. Malowaliśmy twarze, kolorowaliśmy kolorowanki, układaliśmy puzle, bawiliśmy się plasteliną, rozdawaliśmy kolorowe, jesienne opaski, balony i lizaki. Nasze żłobkowe "ciocie" w wyjątkowych jesiennych barwach rozdały kilkadziesiąt kilogramów jabłek...

Wszystkim, którzy przybyli na nasz piknik, serdecznie dziękujemy za każdy uśmiech, dobre słowo i niesamowitą atmosferę. Mamy nadzieję, że bawili się Państwo naprawdę dobrze. Zadbaliśmy o to, aby piknik był całkowicie bezalkoholowy, bezpieczny, kolorowy i skierowany do najmłodszych. Uważamy po prostu, że podobne inicjatywy w naszym mieście są realizowany zbyt rzadko.

PS. Pragnąc rozwiać wszelkie wątpliwości informujemy mieszkańców os. Gigant, że MalutkieMisie.pl nie zarobiły na pikniku ani złotówki. Byliśmy organizatorami i sponsorami tego wydarzenia, a nie beneficjentami spółdzielni/pikniku. Za sprzątanie terenu po imprezie - zgodnie z ustaleniami - odpowiadała MSGM Gigant.

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.