Właśnie startują...

WYDARZENIE ZAKOŃCZONE    18 czerwca 2016, sobota  Bory Kościół

VI Parafialny Festyn Rodzinny

Już po raz trzeci mamy przyjemność gościć na corocznym festynie rodzinnym w Borach. Wspólną zabawę w poprzednich latach utrudniała deszczowa pogoda - tym razem jednak słońca nie brakowało.

VI Parafialny Festyn Rodzinny

Parafialny festyn na Borach co roku przyciąga tłumy ludzi. Co ciekawe, na frekwencję zdaje się nie mieć wpływu pogoda: niezależnie od tego, czy pada deszcz, czy świeci słońce, na przykościelnym parkingu zjawiają się rodziny z dziećmi nie tylko z tej jednej dzielnicy. To najlepszy dowód na to, że takie imprezy są potrzebne – jednoczą lokalne społeczności, pozwalają się spotkać i wspólnie bawić.

Organizatorzy i w tym roku zadbali o to, aby atrakcji nie brakowało. Na scenie pojawił się zespół „Samo sedno”, stoły uginały się pod ciężarem ciast i smakołyków. Przyjechali strażacy, ratownicy górniczy i policja – dzieciaki mogły dokładnie pooglądać każdy z pojazdów, przymierzyć hełm strażaka lub czapkę policjanta, uruchomić syreny.

ZOBACZ FILM NA vimeo.com

ZOBACZ PLAKAT

Można było postrzelać z broni pneumatycznej, pokręcić się na symulatorze dachowania, poskakać na wielkim dmuchanym zamku-zjeżdżalni, a nawet spotkać Sznupka – maskotkę jaworznickiej policji – oraz Spidermana.W trakcie całej imprezy można było kupić losy, które brały udział w losowaniu cennych nagród.

Pod naszym namiotem czekaliśmy jak zwykle na najmłodszych. Na stolikach pojawiły się playmaisy, puzzle, kolorowanki. Na piknikowym dywanie: klocki. Malowaliśmy buźki, rozdawaliśmy kolorowe malutkomisiowe opaski i balony. Pan Piotr i jego słodka maszyna przez kilka godzin bezustannie wyczarowywali watę cukrową…

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do oglądania naszej relacji filmowo – fotograficznej! :)

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić.”

Jean-Paul Sartre

To nie jest zwykły żłobek

Przekonaj się sam.